Dodání zdarma z 2 099,00 Kč
Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Dummies pro novorozence a kojence

( počet produktů: 28 )

Tento článek je průvodcem dětskými dudlíky - vše, co potřebujete vědět o jejich výběru, používání a čištění. Podělíme se s vámi o naše tipy na nejlepší dudlíky a také o několik tipů a rad, jak dítě přimět k jejich používání nebo jak ho od nich odnaučit.

Co je to dudlík?

Dudlík, známý také jako šidítko, je jednou z těch drobností, které mohou každému usnadnit život. Dudlík může pomoci uklidnit dítě, když je rozrušené, a také mu udělat radost, když se baví. Jak ale při tolika různých typech dudlíků poznáte, který je pro vaše dítě ten pravý? Existují dva hlavní typy figurín: plastové a silikonové. Každý typ má své výhody a nevýhody, ale obecně platí, že silikonové figuríny jsou pro zdraví vašeho dítěte vhodnější, protože neobsahují chemické látky, jako jsou ftaláty, které mohou proniknout do těla vašeho dítěte.

Nejoblíbenější figuríny jsou vyrobeny ze silikonu, protože jsou pružné, odolné a snadno se čistí (můžete je jednoduše hodit do myčky).

Různé druhy dudlíků

V současné době je k dispozici mnoho různých typů dudlíků. Mají mnoho tvarů a velikostí, různě barevné rukojeti a pruhy a některé jsou dokonce vybaveny světlem nebo hudbou. Nejoblíbenějším stylem dudlíku je tradiční dudlík se zahnutou rukojetí. Často se jim říká "soothie", protože je vyrábí stejná společnost, která vyrábí populární zdravotní pás Soothie. Dalším typem dudlíku je ortodontický dudlík, který má tvar dudlíku, ale má rovné rukojeti namísto zakřivených. Tento typ dudlíku je určen pro starší děti, kterým se prořezávají zoubky, a pro děti, které si mohou dudlík samy držet.

Velikost dudlíku

Prvním krokem při výběru figuríny je najít správnou velikost pro vaše dítě. Pokud je dudlík příliš velký, bude pro vaše dítě obtížné vzít ho pohodlně do úst. Pokud je dudlík příliš malý, hrozí nebezpečí udušení. Měli byste najít takový, který dokonale sedí uprostřed úst, ne příliš vzadu ani vpředu. Nejlépe to zjistíte tak, že si změříte obvod hlavy (od ucha k uchu). Jakmile budete mít tyto rozměry, můžete si vyhledat figuríny s podobnými rozměry, abyste se ujistili, že mají správnou velikost.

Materiál a design dudlíku

Druhým krokem při výběru figuríny je výběr správného materiálu. To určí, jak pohodlné to bude pro vaše dítě. Někteří dávají přednost silikonu, protože je měkký a hladký, jiní mají rádi plast, protože je pružnější než silikon. Třetím krokem při výběru figuríny je rozhodnutí o designu. Měli byste se poohlédnout po něčem, co se dítěti snadno drží, proto mnoho rodičů volí takové, které mají držadla nebo tvary, jako jsou srdíčka nebo hvězdičky.

Zvažte také, jak snadno se čistí, protože nechcete, aby se v něm hromadily bakterie. Mnohé figuríny se dodávají s krytkou, kterou lze snadno připevnit ke kočárkům a autosedačkám, takže jsou vždy po ruce, když je potřebujete.

Jak naučit dítě používat dudlík?

Jakmile najdete ten správný dudlík pro své dítě, je čas začít ho používat. Může trvat několik pokusů, než ho dítě bude schopno samo používat, zejména pokud je to jeho první dudlík, který kdy mělo.

Další věcí, kterou je třeba mít na paměti, je, že byste nikdy neměli nechávat dítě s dudlíkem samotné. I když ho bude schopno používat samo, stále existuje možnost, že se jím udusí, protože nebude vědět, kdy ho má vyndat z úst. Nezapomeňte také vždy po každém použití (a před ním) dudlík dítěte vyčistit, aby se do něj nedostaly žádné bakterie nebo nečistoty.

Jak dudlík vyčistit?

Dudlík nejlépe vyčistíte tak, že jej alespoň na 5 minut namočíte do teplé mýdlové vody. Pokud chcete provést další dekontaminaci, můžete ji také vařit 3 až 4 minuty. Pokud se k tomu chystáte často (například pokud máte více dětí), můžete zvážit koupi speciálního sterilizátoru, který tento proces výrazně urychlí a usnadní. Další možností je jednoduše použít na panáčky dětskou zubní pastu, která je levná a snadno se dá všude sehnat.

Jakmile jsou figuríny vašeho dítěte vyčištěny, je čas je opět uvést do provozu! Ujistěte se, že dítě používá figuríny na bezpečném místě (např. vyhněte se koupelnám a jiným místům, kde je voda) a že je při tom někdo nablízku. Pokud máte poblíž starší děti, které také stále používají dudlík, nezapomeňte na oba dohlížet a reagovat v případech, kdy si je například děti začnou brát od sebe.

pixelpixelpixel