Dodání zdarma z 2 099,00 Kč
Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Kousátka pro kojence a děti

( počet produktů: 21 )

Prořezávání zubů je nevyhnutelnou fází života každého kojence. Dítě může být v tomto období podrážděné a nevrlé. Není divu, že prořezávání zubů způsobuje kojenci bolest a že ještě není schopen komunikovat.

Kromě celkové podrážděnosti se při prořezávání zubů může objevit řada dalších příznaků, jako jsou oteklé dásně, potíže se spánkem, zvýšená tělesná teplota, ztráta chuti k jídlu, hojné slinění a strkání všeho do úst. Je normální, že chceme svému dítěti v tomto pro všechny těžkém období pomoci. Ptáme se sami sebe, jak můžeme tomuto malému tvorečkovi nejlépe pomoci? Jako první vás samozřejmě napadnedětská kousátka.

Jaká kousátka bychom měli vybrat?

Kousátkaby měla být nedílnou součástí každé výbavičky. Kousátka jsou pro děti skvělým pomocníkem při prořezávání zoubků. Po jejich podání dítěti můžeme na jeho tváři okamžitě pozorovat výraznou úlevu a uvolnění.

Při výběru typu kousátka je třeba brát v úvahu především věk dítěte. Je dobře známo, že proces prořezávání zubů nekončí odstraněním dolních zubů, ale vrací se znovu a znovu jako bumerang - jakmile se začnou prořezávat další mléčné zuby.

Kousátkoje třeba vybírat podle věku dítěte, protože čím je dítě mladší, tím je větší pravděpodobnost, že se bude dusit nebo zadusí. Důležité je také pamatovat na to, že kousátka nesmí mít žádné ostré nebo hranaté hroty, aby nedošlo k ohrožení dítěte.

Je také důležité si uvědomit, že každé dítě je jiné a vyvíjí se svým vlastním tempem. U některých dětí může proces prořezávání zubů začít hned po skončení třetího měsíce, zatímco u některých k tomu dojde mnohem později a ukáže se, že to bude až v osmém měsíci. Proto je důležité, aby výběr kousátka odpovídal věku dítěte, protože například pět měsíců života kojence je obrovský rozdíl ve vývoji, dovednostech a především velikosti!

Při výběru kousátek se snažte vyhnout těm, která jsou těžká a mají ostré hroty. Nejbezpečnější kousátka jsou ta, která jsou lehká a snadno uchopitelná, zvláště když dítě již dokáže hračku samo uchopit, ale ještě nezná zábrany a sílu ve vlastních rukou.Další důležitou vlastností při výběru kousátka bude to, jak snadno se hygienizuje - když se kojenec začíná zajímat o svět a o to, co je kolem něj, nevěnuje pozornost prachu nebo chmýří, takže nezapomeňte často opařit předměty, které si kojenec neustále strká do úst.

Typy dětských kousátek

Jedním z nejběžnějších typů jsou kousátka do vody. Jsou naplněné vodou, takže po vychlazení v lednici poskytnou ještě větší úlevu. Speciální náplň udržuje kousátko déle chladné a rychleji tlumí bolest.

Silikonová kousátkajsou také známým typem kousátek, jsou lehká a snadno se čistí. Jsou vyrobeny z jemného, ale pevného materiálu, takže se příliš rychle nezničí.

Kousátko rukaviceje kousátko určené pro děti, které dávají přednost vlastním rukám před všemi druhy hraček. Pokaždé, když dítě zvedne ruku k ústům, bude mít hračku na dosah. Rukavice má speciální výstupky, které masírují dásně, když dítě vkládá ruce do úst.

Pro děti, které dávají přednost dudlíkům , jsou k dispozici dudlíky. Místo klasické hladké špičky mají kousací konec, takže dítě si při sání zároveň masíruje dásně.

Všechny typy kousacích kroužků lze navíc během prořezávání zoubků mazat zklidňujícím a bolest zmírňujícím gelem. Rozhodně to neuškodí a může to přinést ještě větší úlevu.

Jak vidíte,dětská kousátkaje široké téma a při jejich výběru nám pomůže znalost našeho dítěte a toho, co má nejraději. Dětská kousátka jsou levnou a účinnou možností, jak se vypořádat s prořezáváním zoubků. Kousátko je nezbytnou součástí každé výbavičky, aby se prořezávání zoubků stalo snadným a příjemným oříškem!

pixelpixelpixel