Dodání zdarma z 2 099,00 Kč
Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Elektrické a ruční odsávačky mateřského mléka pro kojící matky

( počet produktů: 2 )

Odsávačky mateřského mléka pro maminky jsou spolehlivým pomocníkem při krmení doma, v práci nebo na procházce.

Co je to odsávačka mateřského mléka?

Odsávačka mateřského mléka je zařízení, které slouží k odsávánímléka z ženských prsů. Často se také nazývá prsní pumpa. Funguje tak, že se mléko z prsu snadno a rychle odstříkává do speciální nádoby na mléko. Odsávačka mateřského mléka může být užitečná v prvních dnech po porodu. Často si můžete vybrat mezi:manuální odsávačkou mateřského mléka nebo elektrickou odsávačkou mateřského mléka.

Pohodlí je pro každou ženu během kojení prioritou. Odsávačka mateřského mléka pomáhá řešit mnoho problémů a její použití je snadné a pohodlné. S odsávačkou mateřského mléka může své dítě krmit mateřským mlékem každý. Dvoufázová odsávačka napodobuje přirozený rytmus sání dítěte. Během operace se mléko nejprve rychle a povrchově, poté pomalu a hluboko.

Jak funguje odsávačka mateřského mléka?

Odsávačka funguje tak, že napodobuje sací reflex dítěte, takže její použití je spojeno se stimulací tvorby mléka a jeho účinným odsáváním. Konstrukce přístroje je vždy koncipována tak, aby žena mohla přístroj pohodlně přiložit k prsu a odstříkávat mléko.

Silikonový trychtýř je pevně připevněn k povrchu prsu, aby vytvářel odpovídající sací sílu. Odsáté mléko se shromažďuje v láhvi připojené k nálevce. Odsávačka mateřského mléka je zařízení, které používá každá novopečená matka. Je to velmi užitečná pomůcka, když matka nemůže kojit po celou dobu.

Výhody odsávačky mateřského mléka

Snadné použití Ruční odsávačka mateřského mléka má několik výhod: je lehká, tichá a mnohem levnější než její elektrický protějšek. Přístroj je malý, takže se snadno vejde do dámské kabelky, a díky poměrně jednoduchému designu se snadno udržuje v čistotě.

Dobrou zprávou pro kojící matky je, že mnoho modelů manuálních odsávaček mateřského mléka je dodáváno se speciálním masážním přístrojem nebo ochrannými polštářky. Tyto typy vložek snižují nepohodlí spojené s čerpáním. Pokud se v nejbližších týdnech stanete maminkou, pravděpodobně jste již pro své miminko připravila vhodnou výbavičku . Nyní se zamyslete sami nad sebou - odsávačka mateřského mléka se sice může zdát jako zbytečné vybavení, ale když nemůžete nakrmit své dítě sami, tato snadno použitelná pomůcka se ukáže jako neocenitelná.

Jakou odsávačku mateřského mléka si vybrat?

Existují dva typy odsávaček mateřského mléka: manuální a elektrické. První z nich jsou relativně levné, snadno se používají a jsou pohodlné, i když u elektrických odsávaček mateřského mléka vypadají trochu bledě, takže se obecně doporučují ženám, které odsávají mléko jednou denně nebo méně často.

Zastánci ručních odsávaček mateřského mléka tvrdí, že činnost ručních přístrojů je bližší přirozenému sacímu reflexu dítěte. Kromě toho mohou kontrolovat frekvenci čerpání po sobě jdoucích porcí jídla, což jim umožňuje pociťovat menší bolest. Individuální preference žen se však mohou značně lišit - často se stává, že odsávání s jednou odsávačkou nefunguje dobře a jiný model funguje perfektně. Proto byste neměli odsávačku mateřského mléka vzdávat po prvním neúspěšném pokusu.

Jak často bych měla používat odsávačku mateřského mléka?

Odsávačka mateřského mléka může být velmi užitečná při mnoha problémech s kojením. Hodí se jak při takzvaném "hromadění mléka", tak i při přerušení mléka, tedy při stagnaci. Je také nepostradatelný v situacích, kdy má dítě potíže se sáním z prsu. Kondenzované mléko pak můžete dítěti podávat výběrem vhodné láhve.

Často se také stává, že se matka musí vrátit do práce, ale nechce se vzdát kojení. Mateřské mléko umožňuje otci a dalším příbuzným krmit dítě mateřským mlékem. Pro stimulaci kojení se doporučuje používat odsávačku mateřského mléka. Nejúčinnějším faktorem ovlivňujícím množství laktace je kojení, které ukazuje na potřebu mateřského mléka. Jak správně používat odsávačku mateřského mléka pro stimulaci kojení? Přístroj je nejlepší používat, když dítě přestane sát z prsu.

Jak sterilizovat odsávačku mateřského mléka?

Před prvním a každým dalším použitím je důležité důkladně vyčistit a sterilizovat jednotlivé části odsávačky. K tomu můžeme použít speciální tekutinu a kartáč na čištění lahví a dětského příslušenství.

  • K dezinfekci některých částí může být užitečný elektrický sterilizátor nebo sterilizační sáčky a nádoby do mikrovlnné trouby . Přesná pravidla pro čištění a sterilizaci jsou popsána v návodu dodaném s odsávačkou mateřského mléka.
  • Spolehlivé napařování - jednoduchý a levný způsob odstraňování bakterií z kojeneckého nádobí.

Bez ohledu na jiné metody je užitečné vědět, jak lahve napařovat. Lahvičku, dudlík, odsávačku a odměrku vložíte do nádoby s vodou - vše se sterilizuje. Poté je přikryté vařte asi 5 minut. Postup opakujte před každým jídlem.

Jaké jsou typy odsávaček mateřského mléka

Existují tři základní typy odsávaček mateřského mléka, a to: elektrické, manuální a bateriové.

  • Elektrické jsou dobíjecí modely a obvykle se jedná o nejvýkonnější odsávačky mateřského mléka dostupné na trhu. Můžete si vybrat dvojitou elektrickou odsávačku, která odsává mléko z obou prsů najednou, nebo jednoduchý elektrický model, který odsává z jednoho prsu.
  • Odsávačka mateřského mléka na baterie je k dispozici v jednoduché a dvojité verzi. Odsávačky mateřského mléka na baterie jsou obvykle menší a přenosnější než elektrické odsávačky a jsou ideální, pokud víte, že nebudete mít snadný přístup k zásuvce.
  • Manuální odsávačky mateřského mléka se ovládají ručně a ke stimulaci krmení je třeba několikrát stisknout páčku. Tyto modely jsou však lehké, přenosné a levné.

Po kolika hodinách odstříkat mateřské mléko odsávačkou?

Po porodu se matka a dítě mohou setkat s různými situacemi, kdy je třeba je dočasně oddělit. Příkladem je situace, kdy je jeden z nich v nemocnici, zatímco druhý je doma. Pak přichází na pomoc tzv. metoda 7-5-3.

Stimulace klame prsy - máme větší potřebu mléka, než ve skutečnosti máme. Odsávání se nejlépe provádí ručně nebo pomocí elektrické odsávačky mateřského mléka.

Mléko by se mělo odsávat každé 2-3 hodiny: 7 minut z pravého prsu, 7 minut z levého, 5 minut z pravého, 5 minut z levého, 3 minuty z pravého, 3 minuty z levého. Nebojte se, že by mléka vyteklo příliš mnoho. To vše přijde časem. To má jednoduše stimulovat laktaci, což povede k opravdu velkému množství mléka.

Jak se mám starat o odsávačku mateřského mléka?

Odsávačka mateřského mléka by měla být používána se zvláštní hygienou. Po každém použití ji rozeberte na všechny možné části a důkladně ji umyjte mycím prostředkem v horké vodě. Každou malou část, víko a uzávěr je třeba umýt, protože zbytky mléka, které se zde hromadí, jsou ideální živnou půdou pro bakterie.

Dalším důležitým krokem v péči o odsávačku mateřského mléka je její dezinfekce .

  • Novorozeneckou odsávačku mateřského mléka je třeba před každým použitím dezinfikovat,
  • Po celý 2. měsíc života dítěte - jednou denně
  • Od 3. měsíce života - stačí 2-3krát týdně.
  • Pro předčasně narozené děti platí jiná pravidla - odsávačka mateřského mléka by měla být před každým použitím vydezinfikována.

Nezapomeňte dbát na hygienu dalšího vybavení používaného k mytí a sušení odsávačky mateřského mléka, jako je odkapávací miska, mycí kartáč, bavlněná tkanina atd. Omyté a osušené části odsávačky mateřského mléka pevně uzavřete v nádobě.

pixelpixelpixel